Rolety zewnętrzne zabezpieczające

Rolety zewnętrzne, antywłamaniowe to dziś bardzo popularny i szeroko stosowany w nowoczesnym budownictwie element wyposażenia budynków. Rolety zewnętrze zabezpieczające spełniają kilka funkcji. Oprócz tego, że zatrzymują promienie słoneczne, dają efekt zaciemnienia, tłumią hałas z zewnątrz oraz zapewniają większą prywatność. Zimą skutecznie izolują wnętrze domu od chłodu, zmniejszają zapotrzebowanie budynku na energię, znacząco obniżając koszty jego ogrzewania nawet do 30%. W okresie letnim można odczuć korzyści z zastosowania rolet zewnętrznych w postaci zaciemnienia i przyjemnego chłodu w pomieszczeniach.

Typowe rolety antywłamaniowe zbudowane są ze zintegrowanych profili, połączonych ze sobą w jedną całość (nazywaną pancerzem). Tak wykonany element rolety umieszcza się na specjalnych prowadnicach, montowanych do ram okiennych bądź bezpośrednio do ściany budynku.

Pancerz rolety zwija się do skrzynki umieszczonej na murze, nad wnęką okienną. Sterowanie roletami może odbywać się ręcznie bądź przy użyciu specjalnych napędów. Pierwszy z tych sposobów jest nieco tańszy, ale znacznie mniej praktyczny, dlatego większość wiodących producentów zaleca montaż rolet automatycznych.

Najczęściej spotykanymi pancerzami są pancerze o wysokości 39, 45 i 52 mm.
W zależności od wysokości otworu okiennego i wysokości profilu pancerza do produkcji rolet zewnętrznych najczęściej  używa się skrzynek o przekroju kwadratowym o wymiarach: 125×125, 137×137, 150×150, 165×165, 180×180 i 205×205 mm.

Sposób montażu nie wymaga wcześniejszego zaplanowania w projekcie budynku ani wymiany okna. Bez kłopotliwego remontu poprawić można komfort mieszkania i izolację okien.

W zależności od koloru, rolety zewnętrzne antywłamaniowe mogą wtapiać się w elewację budynku lub stanowić dodatkowy element dekoracyjny.

Koszty poniesione na rolety antywłamaniowe można traktować jako inwestycję, która powinna zwrócić się już po kilku latach użytkowania.

Dane techniczne rolet zewnętrznych fasadowych:

 • profile 39 mm:
  szerokość min. 500 mm,
  szerokość maks. – 2800 mm
  wysokość maks. 2800 mm
 • profile 45 mm
  szerokość min. 500 mm,
  szerokość maks. – 2900 mm
  wysokość maks. 3500 mm
 • profile 52 mm
  szerokość min. 500 mm,
  szerokość maks. – 3700 mm
  wysokość maks. 3800 mm
Rolety zewnętrzne antywłamaniowe - Velum
image-46

Przekrój rolety zewnętrznej – Velum

Odwiedź nas w Google+