Żaluzje drewniane

…są piękne…. po prostu. Wykonane z naturalnych surowców posiadają niepowtarzalny wdzięk i urok oraz odznaczają się ekskluzywnym wyglądem.

Są wyjątkowym produktem nawiązującym do pierwowzoru z XVIII wieku. Smugi światła i cienia powstałe po odbiciu od drewnianej powierzchni lameli dają niecodzienny elegancki wygląd tworząc przy tym niepowtarzalną atmosferę.

Żaluzje drewniane o szerokości 25 mm, tak jak aluminiowe, posiadają w swej konstrukcji rynnę górną o przekroju prostokątnym 19×27 mm. Rolę dolnej rynny pełni listwa drewniana o wymiarach 25×16 mm.

 

Żaluzje drewniane o szerokości 50 mm zbudowane są na bazie rynny górnej o wymiarach 51×57 mm i listwy drewnianej o wymiarach 50×15 mm. W obu typach żaluzji stosuje się drabinki sznurkowe lub taśmowe o skoku 21,5 mm i 42 mm.

Na rynku osłon okiennych żaluzje te występują ze sterowaniem ręcznym sznurkowym, na łańcuszek kulkowy lub elektrycznym.

Dane techniczne:

Minimalna szerokość żaluzji: 25 mm – 30 cm
Maksymalne wymiary:  szerokość: 240 cm, pow. 4 m²

Minimalna szerokość żaluzji: 50 mm – 45 cm.
Maksymalne wymiary: szerokość: 240 cm, pow. 5 m²

Zalecana maksymalna wysokość żaluzji drewnianych wynosi 300 cm.

Dzięki bogatej gamie kolorów i dowolnym możliwościom aranżacji, znajdują uznanie u najbardziej wymagających klientów.

Dodatkową zaletą żaluzji drewnianych, którą docenimy w gorące letnie popołudnie jest to, że minimalizują przenoszenie ciepła między szybą i osłoną a w pomieszczeniu oprócz zaciemnienia znajdziemy również odrobinę chłodu.

Żaluzje drewniane są także wyjątkowo trwałe – jest to rozwiązanie na dziesięciolecia… chociaż dla producentów tych żaluzji nie jest to najlepsza wiadomość 🙂

Żaluzje o drewnianych listewkach z pewnością wkomponują się zarówno w klasyczną aranżację pomieszczeń, jak i w minimalistyczny, nowoczesny styl wnętrz. Stanowią idealne rozwiązanie dla osób, które cenią naturalny wygląd i względy ekologiczne. Polecane dla wszystkich oldschoolowców i tych którzy po prostu kochają naturę.

Żaluzje drewniane wspaniale spisują się w aranżacjach kolonialnych, prowansalskich jak i loftowych.

Dla najbardziej wymagających klientów proponujemy drewniane listewki wybarwiane na kolory szarości, błękitu czy butelkowej zieleni. Czarne żaluzje drewniane wyglądają wprost nieziemsko….

images
image-44

 

Żaluzje drewniane - Velum
image-45

Żaluzje drewniane – Velum

Odwiedź nas w Google+