Plisy

Jednym ze sposobów na zasłonięcie okien w naszym domu jest żaluzja plisowana, czyli plisa. Plisy to elegancka dekoracja i praktyczna zasłona przeciwsłoneczna…plisowanie materiału nadaje tym przesłonom jakąś taką szczególną delikatność i elegancję francuskiego żabotu.

Największą zaletą plisy jest system umożliwiający przesłonięcie okna od góry jak i od dołu. Mechanizm ten pozwala zachować komfort i dyskrecję w przypadku budynków, których okna sąsiadują ze sobą w bliskiej odległości. Jeżeli mamy kilka okien obok siebie, możemy pobawić się zsuwaniem plis na różnych poziomach, a tym samym w pewnym sensie kreować wygląd pomieszczenia.

Plisy mogą być montowane zarówno w tradycyjnych ramach okiennych jak i oknach dachowych o każdej formie okna, np. w trapezach, trójkątach czy kołach a ich regulacja powoduje, że użytkownik ma możliwość dowolnego kontrolowania ilości światła, docierającego do wnętrza pomieszczeń.

 

Plisy mają wąskie listwy i prowadnice, nie mają też kasety – dzięki temu sprawiają wrażenie dużo lżejszych od innych osłon okiennych. Półprzezroczysta tkanina (poliester) pięknie rozprasza i zmiękcza światło.

image-46

Plisy są bardzo trwałe i nawet po wielu latach użytkowania nie wygładzają się.

Według konstrukcji wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje plis: wolnowiszące, z linką naprężająca oraz z prowadnicami bocznymi.

 

 

Do podnoszenia i opuszczania plis służy kij dystansowy, sznurek lub miniaturowy silnik elektryczny. Plisy są najbardziej wszechstronnym produktem osłonowym – znajdują zastosowanie we wszystkich rodzajach okien, łącznie z oknami dachowymi, ogrodami zimowymi oraz specjalnymi, przeszklonymi konstrukcjami dachowymi.

Do niewątpliwych zalet plis należą między innymi:

  • Skuteczny sposób na zaciemnienie wnętrza
  • W szczególności polecany wszędzie tam gdzie inne sposoby zaciemnienia nie sprawdzają się, bądź nie ma możliwości ich montażu
  • Umożliwia zasłonięcie dowolnego fragmentu okna (przesuwając plisę od dołu lub od góry)
  • Dzięki zastosowanym linkom i ogranicznikom plisy utrzymują się w wybranych pozycjach i nie zsuwają się w dół
  • Do wyboru ogromna paleta kolorów tkanin
  • Bardzo prosty, małoinwazyjny montaż i demontaż

Plisy można zastosować do każdego rodzaju okien PCV, drewnianych oraz aluminiowych. Jest to doskonała osłona okienna, a bogata kolekcja materiałów pozwala na dopasowanie do każdego wnętrza.

Żaluzje plisowane można w bardzo prosty sposób zamontować za pomocą systemu inwazyjnego jak i bezinwazyjnego.

 

Plisy - możliwości montażu Velum
image-50

Plisy – możliwości montażu Velum

Odwiedź nas w Google+