Verticale

Żaluzje Verticale, czyli żaluzje pionowe, znajdują szerokie zastosowanie w biurach, gabinetach, pracowniach i wszędzie tam, gdzie potrzebne jest funkcjonalne oddzielenie stanowisk pracy.

Verticale składają się z dwóch podstawowych elementów: szyny z mechanizmem sterującym oraz pionowo wiszących pasków. To proste rozwiązanie szybko znalazło zastosowanie jako osłona modnych w nowoczesnej architekturze dużych przeszklonych powierzchni. Prostota konstrukcji, możliwość stosowania dużych wymiarów, łatwy i szybki montaż oraz niewysoka cena sprawiają, że verticale to najczęściej stosowane wielkogabarytowe żaluzje wewnętrzne. Dużą zalet jest możliwość wymiany lameli bez konieczności demontowania szyny sterującej. Żaluzje pionowe często łączy się z zasłonami czy lambrekinami.

Szyny Verticali mają najczęściej kształt prosty, ale mogą też być gięte na wymiar, mogą tworzyć półokrąg lub koło.

Istotną zaletą żaluzji pionowych, oprócz obracania lameli, jest możliwość przesuwania ich w lewą i prawą stronę oraz od i do środka.

Żaluzje pionowe można przytwierdzić zarówno do sufitu, jak i ściany, regulując kąt nachylenia poszczególnych lameli. To ogromna zaleta w przypadku pomieszczeń, gdzie promienie słoneczne mogłyby odbijać się od powierzchni monitora powodując dyskomfort. Szczelne zasłonięcie żaluzji pozwala na odseparowanie miejsc pracy i stworzenie wygodnych warunków dla pracowników. Żaluzje pionowe świetnie sprawdzą się również w miejscach, gdzie chcemy podzielić przestrzeń na obszary, np. w restauracjach.

Chociaż żaluzje Verticale najczęściej są stosowane w biurach czy salach konferencyjnych, to odpowiednio dobrane kolorystycznie mogą wyglądać fantastycznie w mieszkaniach prywatnych…np. okno przysłonięte lamelami w kolorze turkusowym może nas przenieść w śródziemnomorskie klimaty, a wszelkie szarości wprowadzą w industrialną stronę miasta.

Estetycznie pionowe żaluzje robią naprawdę wielkie wrażenie. Wystarczy tylko wybrać taki wzór, jaki najbardziej pasuje do całej aranżacji, a efekt może przerosnąć wyobrażenia…

Wszystkie nasze tkaniny posiadają atest higieniczny oraz materiały niepalne atest niepalności.

Dostępna na rynku szeroka gama tkanin, lameli z tworzywa i aluminium zadowoli nawet najbardziej wyszukane gusta.

Żaluzja pionowa tkaninowa:
Szerokość minimalna – 500 mm
Szerokość maksymalna – 5000 mm
Wysokość maksymalna – 4000 mm

Żaluzja pionowa z PCV dedykowane są do pomieszczeń o podwyższonym stopniu zapylenia czy wilgotności.

Szerokość minimalna – 1000 mm
Szerokość maksymalna – 5000 mm
Wysokość maksymalna – 4000 mm

Odwiedź nas w Google+