Żaluzje

Chyba wszyscy znamy poczciwe żaluzje… to najstarszy sposób na regulowanie dopływu naturalnego oświetlenia do naszych mieszkań. Przez wiele lat bardzo popularne, stopniowo zostały wyparte przez inne systemy osłon okiennych. Na szczęście od kilku już lat żaluzje ponownie przeżywają swój renesans…gdyż nadają oknom ciekawy, minimalistyczny charakter… a przystępne ceny są ich dodatkowym atutem.

Dziś żaluzje powracają jako nowoczesne systemy osłaniania okien, które same w sobie stanowią ważny element wystroju wnętrza.

Żaluzje mogą być wykonane z aluminium, drewna, PVC lub skóry. Z reguły są jednolite, ale mogą mieć różne kolory i wzory. Wraz z zasłonami i firanami są bardzo interesującym elementem wykończenia okien i dekoracji wnętrz – co powszechnie jest podkreślane przez architektów wnętrz.

Żaluzje aluminiowe mogą być wykonane z piór o szerokości 50, 25 i 16 mm.

Ich wyróżnikiem i zarazem główną zaletą jest możliwość kontrolowania kierunku wpadania i natężenia światła – wąskie lamele (listki), które tworzą żaluzje mogą być obracane o 180°, pod różnymi kątami.

W pomieszczeniach, gdzie tego nie potrzebujemy, możemy zastosować żaluzje o lamelkach częściowo przepuszczających światło, które delikatnie je rozproszą.

Żaluzje odporne są na wilgoć i dlatego świetnie nadają się także do łazienek oraz kuchni.

Montaż żaluzji jest bardzo prosty, wystarczy przykręcić małe uchwyty do ramy okna i już możemy się cieszyć z odmienionego wyglądu okien.

Wszystkie żaluzje okienne produkujemy na konkretny wymiar, tak aby były jak najbardziej dopasowane do okna.

Bogata kolorystyka ( możliwość wyboru z ponad 100 kolorów), łatwość obsługi, trwałość oraz zerowe koszty eksploatacji czynią je bardzo interesującym elementem wykończenia okien i dekoracji wnętrz (żaluzje doskonale współgrają z zasłonami i firanami, chroniąc je zarazem przed żółknięciem i wypaleniem).

Żaluzjami można sterować na trzy sposoby: ręcznie – poprzez układ sznurkowy lub korbowy, a także za pomocą silnika elektrycznego, te ostanie polecane szczególnie do dużych okien.

Wymiary maksymalne żaluzji:
„25” – szerokość: 2800 mm, powierzchnia 5 m²
„50” – szerokość : 4000 mm, powierzchnia 8 m²

 

Odwiedź nas w Google+